,,Co ma wisieć, nie utonie.
Ostatni cesarze Chin
Ostatni cesarze Chin
Tajemnice dworu ostatnich cesarzy Chin
Książka z mojej domowej biblioteki, żadnych pieczątek i zabrudzeń.
Link: olx.pl/oferta/CID751-IDcrxQD.html
ostatni cesarze chin
Wasilij Sidichmienow "Ostatni cesarze Chin", książka w stanie dobrym, posiada lekko pożółknięte strony, mile widziany odbiór osobisty, wysyłka 10 zł.
Link: olx.pl/oferta/CID751-IDb9XbT.html
Ostatni cesarze Chin, Wasilij Sidichmienow
Wydana przez wydawnictwo "Śląsk" opowieść o ostatnich władcach Chin. Książka znajduje się w bardzo dobrym stanie, jest z rzadka ilustrowana czarno-biało. Liczy ponad 300 stron.
Link: olx.pl/oferta/CID751-IDes8b3.html
ODRODZENIE RZYMU Cesarze i papieże: bój o władzę nad chrześcijaństwem
ODRODZENIE RZYMU Cesarze i papieże: bój o władzę nad chrześcijaństwem
Wydawnictwo: REBIS
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wymiary: 150x225
Ilość stron: 528
ISBN: 978 - pokaż numer telefonu -
-410-2
W 476 roku ostatni cesarz Rzymu został zdetronizowany przez Odoakra, syna jednego z siepaczy Attyli, a insygnia cesarskie odesłane do Konstantynopola. Na scenie europejskiej dla imperium zachodniorzymskiego zapadła kurtyna; jego terytorium podzielono między nowe królestwa zakładane przez niedawnych barbarzyńców.
Choć samo cesarstwo zakończyło żywot, sny o odrodzeniu jego dziedzictwa nie umarły. W wielu byłych prowincjach wciąż żyli Rzymianie, którzy zachowali i własne ziemie, i przywiązanie do wartości oraz instytucji swojej upadłej cywilizacji; barbarzyńcy zaś sami chętnie korzystali z jej zdobyczy i marzyli o wskrzeszeniu dawnej chwały na własny rachunek. Ta sztuka nie udała się jednak - mimo początkowych sukcesów - nawet trójce najpoważniejszych graczy: Teodorykowi, Justynianowi i Karolowi Wielkiemu.
Autor sprawnie prowadzi czytelnika przez meandry historii trzech imperiów postrzymskich i dowodzi, że w średniowiecznej Europie nie miały już one racji bytu. Dopiero gdy z ziarna intrygi hierarchów z kręgu frankijskiego władcy wyrosło na podatnym gruncie polityki Karolingów zreorganizowane i silniejsze papiestwo, możliwe się stało prawdziwe odrodzenie Rzymu. To nowe imperium oparło się próbie czasu i przetrwało - jak dotąd - ponad tysiąc lat.
Peter Heather - jest profesorem historii średniowiecznej w londyńskim King`s College, wcześniej zaś wykładał w oksfordzkim Worcester College, na Uniwersytecie Londyńskim oraz na Uniwersytecie Yale. Dwie jego prace, "Upadek cesarstwa rzymskiego" oraz "Imperia i barbarzyńcy" (wyd. polskie REBIS, 2006 i 2010), spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno w kręgach naukowych, jak i wśród czytelników w wielu krajach.
Zainteresowanym wyślę więcej informacji i zdjęć.
Mogę się również wymienić za inną ciekawą książkę.
Pozdrawiam, Jakub M
Link: olx.pl/oferta/CID751-IDgWdSx.html